"škola nás baví"

« zpět

21. ročník turnaje v malé kopané ve Březně 6.-7. třída

21. ročník turnaje v malé kopané ve Březně 6.-7. třída

24.06.2021

Dne 24. 6. 2021 jsme se zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané, kde jsme byli přiřazeni do skupiny A společně s týmy 1. ZŠ Jirkov, 2. ZŠ Chomutov a 13. ZŠ Chomutov. První zápas jsme vysoko podlehli 1. ZŠ Jirkov 7:0, pozdějšímu vítězi turnaje. V druhém zápase skupiny jsme se utkali s 13. ZŠ Chomutov, kde jsme po zlepšeném výkonu prohráli 3:0. Třetí zápas s 2. ZŠ Zahradní se neuskutečnil z důvodu neúčasti soupeře na turnaji. Paradoxně nás tento zápas a kontumace posunula do čtvrtfinále. Systém turnaje tří skupin umožnil, aby postoupili vždy první dvě mužstva tabulky a doplnili je dva nejlepší týmy ze třetích míst.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na domácí výběr, který nebyl vyjma brankáře velkého vzrůstu, přesto jejich fotbalovost byla nad naše síly. Zápas jsme prohráli s domácím MŠ. a ZŠ. Březno vysoko 5:0. Tímto jsme ztratili možnost bojovat o přední příčky a šli do souboje se ZŠ. Strupčice. V tomto zápase se rozhodovalo, kdo bude hrát o 5. místo. Naši hráči, i přes zlepšující se výkony, na tým ze Strupčic nestačili a prohráli 5:1. V tomto zápase bylo pozitivní, že jsme se dokázali konečně střelecky prosadit. Tímto jsme spadli do boje o konečné 7. místo, kde jsme dostali možnost odvety s 13. ZŠ Chomutov. Odveta začala lépe pro 13. ZŠ Chomutov, která se ujala vedení 1:0. Našemu výběru se povedlo zápas otočit díky brankám Petery na 2:1. Prvním vítězstvím na turnaji jsme získali konečné 7. místo z celkových jedenácti účastníků.

Reprezentovali: Boldi, Bukovický, Hora, Chorouš, Kaisr, Kořánová, Neumann, Osvald, Petera


Bc. Michal Klimeš