ADAPTAČNÍ KURZ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

14.10.2024

Na začátku školního roku se členové Žákovského parlamentu rozhodli zorganizovat adaptační kurz na chatě Bernavě, který sloužil k tomu, aby se členové lépe poznali, naučili se spolupracovat a vytvořili pevné základy pro nadcházející školní rok plný aktivit a projektů.

Chata Bernava se nachází v malebné přírodě, obklopená lesy a kopci, což poskytlo ideální prostředí pro týmové aktivity a relaxaci. Při příjezdu na chatu byli žáci plni očekávání a nadšení z nadcházejících dnů. Program byl pečlivě připraven s důrazem na rozvoj komunikačních dovedností, spolupráci a plánování společných akcí.

První dny adaptačního kurzu začal sérií týmových her, které pomohly prolomit ledy a podpořily spolupráci mezi členy parlamentu. Poté workshopy zaměřené na rozvoj projektového myšlení a organizace byly dalším důležitým prvkem programu. Žáci diskutovali o svých nápadech na projekty, které by rádi během školního roku realizovali, a učili se, jak efektivně plánovat, rozdělovat úkoly a prezentovat své nápady před ostatními.

Kromě pracovních aktivit byl důležitou součástí kurzu i odpočinek a spojení s přírodou. Výpravy do okolních lesů a túry na blízké kopce nabídly účastníkům čas na relaxaci a neformální rozhovory. Společně strávený čas v přírodě pomohl posílit kolektiv a vytvořit přátelskou atmosféru.

Adaptační kurz na chatě Bernavě byl mimořádně úspěšný. Žáci odjížděli s novými nápady, zkušenostmi a posílenými vztahy. Tento kurz vytvořil pevný základ pro jejich budoucí práci v parlamentu.

Žákovský parlament Chábři

hrazeno z NPO-B7