"škola nás baví"

« zpět

Dětský pěvecký sbor MY Kladno navštívil naší školu

08.05.2023

"Přátelství je jako zlatá brána, v nás, jen v nás je od té brány klíč" znělo od pátku 5. do 6. května 2023 z úst zpěvaček a zpěváků dětských pěveckých sborů Berušky II, Hlásek a hostujícího pěveckého sboru MY Kladno se sbormistryní Janou Bušniakovou Základní školy Ukrajinská z Kladna.

Společným koncertem v krásné Galerii Lurago v Chomutově jsme zahájili naše setkání. Naši hosté přespali v prostorách školní družiny. Druhý den jsme věnovali pobytu v přírodě, navštívili jsme společně Zoopark v Chomutově a Muzeum v přírodě Zubrnice. A následovalo loučení, které se neobešlo bez slziček v očích dětí i nás dospělých. Myslím, že zlatou bránu přátelství jsme otevřeli a necháme ji otevřenou. 19. května našim přátelům návštěvu oplatíme dvoudenním pobytem v Kladně a budeme zpívat, poznávat - prostě budeme spolu a na to se moc těšíme heart.

Akci jsme zařadili do Zážitkového vzdělávacího pobytu pro žáky, vycházejícího z programu Evropské unie. Děkujeme všem zúčastněným zpěvákům a dospělým, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci a snadném průběhu celé akce smiley.

Liana a Hanka Jíchovy