"škola nás baví"

« zpět

Distanční výuka - Informace k přihlášení do kurzu v Učebně Google.class

Distanční výuka - Informace k přihlášení do kurzu v Učebně Google.class

10.10.2020

Vážení rodiče a žáci,

dovoluji si vám přiložit dva krátké videonávody k přihlášení do online učebny a kurzů pro distanční výuku. Ve videu uvidíte, jak se můžete připojit k videokonferenci. První video je na PC a druhé z chytrého telefonu s OS Android. Pro přistupování z vašeho mobilního zařízení je potřeba si stáhnout aplikace Google class a Google meet. Doporučuji v mobilních zařízeních dočasně odstranit další google účty a ponechat v nich pouze školní účet. Další důležitý bod je mít zámek obrazovky (gesto/pin apod.) kvůli zabezpečení a politice bezpečnostních pravidel organizace školy.

Přihlašovací jméno je shodné se školním účtem (gmail) na google.com, tedy jmeno.prijmeni@zak.5zscv.cz (výjimku mají 7. ročníky, kde místo celého jména je pouze první písmeno (malé) bez diakritiky). 

 

 

Bc. Michal Klimeš