"škola nás baví"

« zpět

III. oddělení školní družiny na farmě v Drmalech
._IMG-20220628-WA0001.jpg._IMG-20220628-WA0002.jpg

III. oddělení školní družiny na farmě v Drmalech

28.06.2022

V pondělí 27. června 2022 se III. oddělení školní družiny, děti ze 2. B, 3. A a 3. B, vypravilo na návštěvu farmy rodiny Malarikových v Drmalech.

Hned v úvodu krátkého výletu se nám otevřel krásný pohled na útulnou vesničku plnou čisté a neponičené přírody. Po krátké cestě vesničkou jsme došli na farmu, kde nás již očekávala paní Eva Malariková i se svými zvířecími obyvateli. Hned u vrátek nás přivítal domácí psí miláček Toníček. Paní Malariková nás v úvodu seznámila s chovem koz a krav. Vysvětlila nám smysl jejich činnosti, kterou je nejen zpracování kozího a kravského mléka, ale samozřejmě láska ke zvířatům. Měli jsme možnost vidět, jak zvířata žijí, co jim chutná a naopak co jim škodí. Ochutnali jsme také několik druhů kozích a kravských sýrů a domácí zmrzlinu z kravského mléka. To byla dobrota cheeky. Odcházeli jsme plni nových poznatků, dojmů a pobytu v krásné přírodě. Návštěvu vesničky jsme zakončili krátkým skotačením na místním dětském hřišti laugh.

Děkuji majitelům farmy, manželům Malarikovým, za příjemný a přínosný pobyt v jejich příbytku. 

Děkuji také za pomoc asistentu Michalu Gučkovi. 

Ráda bych pochválila také všechny děti za zvládnutí výletu, vzorné chování a zájem o nové poznatky yesheart.

I přes velké teplo jsme si výlet dostatečně užili smiley.

Liana Jíchová