"škola nás baví"

« zpět

Memoriál Václava Čecha
._IMG_0982.jpg._IMG_7436.jpg._IMG_7438.jpg._IMG_7439.jpg._IMG_7443.jpg._IMG_7446.jpg._IMG_7455.jpg._IMG_7457.jpg._IMG_7689.jpg

Memoriál Václava Čecha

29.09.2022

Naše škola se zúčastnila 8. ročníku Memoriálu Václava Čecha, bývalého ředitele naší základní školy. Do úvodních bojů jsme byli přiřazeni do skupiny A, kde jsme se postupně utkali s celky ze  4. ZŠ Kadaňská, ZŠ Perštejn a 12. ZŠ Heyrovského.

První utkání se 4. ZŠ nám nabídlo bojovné utkání, kde jsme se ujali vedení 1:0 po brance Denise Kroky, který se dokázal šikovně probít podél koncové lajny a dokázal skórovat. Bohužel jsme vedení neudrželi a byli potrestáni po faulu v našem pokutovém území, po které následovala penalta. Soupeř se nemýlil a srovnal. Pár minut před koncem jsme nezachytili sólo protihráče, který lehce prošel téměř přes celé hřiště a vstřelil gól na konečných 2:1 pro 4. ZŠ.

Druhé utkání nás čekal silný celek z Perštejna. Měli jsme dostatek šancí, ale nedařilo se nám tolik v zakončení. Hubenou výhru 1:0 obstaral Míra Lacko.

Třetí utkání ve skupině bylo sehráno s 12. ZŠ Heyrovského. Soupeř měl těžší los a měl sebou pouze jednoho náhradníka. Je nutné podotknout, že se 12. ZŠ stále snažila hrát, ale měli to složité. Náš tým dokázal během 5 minut dát rychle čtyři branky. Hattrick vstřel Míra Lacko a jednu branku Matyáš Holý. Po zbytek zápasu dostali větší prostor náhradníci, kteří hráli velmi dobře .

Ve skupině jsme skončili druzí o jeden bod za 4. ZŠ Kadaňská. V semifinále nás tak čekal vítěz skupiny B, 3. ZŠ Příkopy.

Semifinálové utkání bylo velmi vyrovnané. Příkopy nám dali branku velmi brzy, kdy jsme si nepohlídali v našem pokutovém území roh a nadvakrát se povedlo vstřelit branku. Po zbytek zápasu jsme se snažili o vstřelení branky, ale gólman soupeře byl proti a likvidoval nám naše šance. Náš brankář Láďa Šámal dokázal zlikvidovat několik šancí soupeře a pořád nás držel ve hře o finále. Bohužel stav 1:0 pro soupeře setrval do konce a tímto jsme se dostali do boje o 3. Místo proti ZŠ Duhová.

Zápas o bronzové medaile byl velmi vyrovnaný. Úvod zápasu nám vyšel a po brance Tomáše Trávníčka jsme vedli 1:0. Za nedlouho jsme dostali vyrovnávací gól na 1:1. V tomto utkání se nám nepovedla penalta, kterou Pavel Fedák zahrál podobně jako Patrik Schick proti Portugalsku. Naštěstí se povedla akce, kterou zakončil Matyáš Holý a zařídil konečné skóre 2:1 pro 3. ZŠ Písečnou.

Celkové hodnocení turnaje:

Chtěl bych klukům poděkovat za reprezentaci školy na turnaji. Po dlouhé době jsme skončili na medailových příčkách a je skvělé, že si kluci dokázali, že na to mají.

 

Reprezentovali:

Ladislav Šámal, Bajel Žaparov, Štefan Berki, Jiří Polák, Miroslav Lacko, Matyáš Holý, Tomáš Trávníček, Dominik Rys, Dominik Rejman, Denis Kroka, Aleš Žebro, Pavel Fedák

 

Foto: https://ladislavch.rajce.idnes.cz/Memorial_Vaclava_Cecha_2022/ (L. Chlíbek, 29.9.2022)