"škola nás baví"

« zpět

Mikuláš 2020 - soutěž

Mikuláš 2020 - soutěž

13.11.2020

Milí žáci, 

škola pro vás každoročně pořádá mikulášské aktivity. 

Letos tuto akci pořádat nemůžeme. Paní učitelky a páni učitelé však připravili soutěž s touto tématikou. Všechny informace najdete na přiloženém plakátu.

O Mikulášovi slyšely snad všechny děti. Každému se asi hned vybaví postava v dlouhé plášti s bílým plnovousem, jak 5. prosince večer rozdává dárky. Je doprovázen éterickým andělem celým v bílém, s bělostnými křídly a čertem, který děti straší svým hrozivým vzhledem. Postava svatého Mikuláše je však opředena mnoha legendami. Legendy o Mikulášovi vyprávějí, že se nejvíce staral o lidi, kteří se ocitli v nějaké nouzi. Jednou zachránil před smrtí tři nevinně odsouzené muže, jiný příběh vypráví o třech měšcích zlata, které Mikuláš potají vhodil do okna, aby pomohl třem dívkám k věnu. A tak se traduje, že Mikuláš, v období Vánoc, prochází městem a obdarovává obydlí chudých a klade jim přede dveře pozlacená jablka a ořechy.

A my si společně, alespoň prostřednictvím internetu, užijeme nádhernou atmosféru spojenou se štědrostí a pomocí druhým.

Těšíme se na vaše práce.

Mgr. Barbora Sirůčková