"škola nás baví"

« zpět

Moje a naše děti ve filmu
._WhatsApp-Image-2022-10-05-at-22.22.54.jpeg._WhatsApp-Image-2022-10-05-at-22.22.55.jpeg

Moje a naše děti ve filmu

06.10.2022

Minulý týden se žáci 4.A s dalšími spolužáky naší školy, zásluhou paní vychovatelky Liany Jíchové, stali součástí natáčení filmu o životě Nicholase Wintona. O jeho hrdinské činu-záchraně stovek židovských dětí.
Nebyli jen součástí mnohohlavého kompasu, ale opravdu často sami za sebe. Oblečeni do kousavé, nepohodlného a špinavého oblečení se dostali do té zlé doby. Filmaři si je moc chválili, jejich chování či schopnost plnit pokyny režiséra. Myslím, že si dlouho, možná navždy, zapamatuje, kdo byl Nicholas Winton. Že jsou rádi, že žijí v míru. Byla jsem se tam podívat, bylo to emotivně silné.


Děkuji Lianě i dětem. Jsem na děti moc pyšná.

Martina Hégrová