"škola nás baví"

« zpět

Navštívil nás Bovýsek!

Navštívil nás Bovýsek!

20.12.2019

Naše škola je zapojena do projektů EU ,,Ovoce a zelenina do škol” a ,,Mléko do škol” zaměřených na podporu zdravé výživy dětí. V rámci těchto projektů dostávají všichni žáci školy zcela zdarma jedenkrát týdně zdravou svačinku – ovoce či zeleninu a mléčné výrobky. Jejich dodavatelem je firma BOVYS z Hlinska, jejímž maskotem je právě velký ,,kluk“ Bovýsek, který občas navštíví děti přímo ve třídách. Nejinak tomu bylo v úterý 17. prosince, kdy se Bovýsek objevil právě u nás ve škole. Děti spolu s ním poznávaly druhy ovoce a zeleniny, aby na závěr dostaly pexeso s obrázky těchto zdravých potravin. Bovýsek se dětem moc líbil a byl milým zpestřením ve výuce. Doufejme, že se jeho radou, aby ovoce a zelenina byla denně na jejich jídelníčku, budou řídit!

foto a text - Mgr. Radmila Zítková