"škola nás baví"

« zpět

Recitační soutěž na 1.stupni

Recitační soutěž na 1.stupni

19.02.2024

Ve čtvrtek 8.února 2024 se konalo školní kolo v recitaci žáků 1.stupně. Zúčastnilo se ho celkem 16 recitátorů. V porotě zasedly paní učitelky P. Pavelková, B. Rýznerová, I. Benešová, J. Tomčíková, M. Málková a R. Zítková. Žáci soutěžili ve 2 kategoriích. V I. kategorii žáků 2. a 3.tříd obsadila 1.místo Pavla Borovičková ze 3.A s básní Cestička k domovu. Druhé a třetí místo získaly její spolužačky Tereza Brunclíková a Jasmína Luková. Ve II. kategorii žáků 4. a 5.tříd udělila porota 1.místo Kristýně Marešové z 5.A za její výborný přednes básně Chobotnice. Druhé místo si zasloužila Simran Kešelová z 5.B a 3.místo Klára Marschalková ze 4.B. Zvláštní cenu poroty obdržela Stefanie Guskan za osobitý přednes netradiční, avšak krátké, básně Koza v plavkách, obdiv si vysloužily také Dianka Drapáková a Eliška Králová z 1.B, které přišly na zkušenou a rozhodně se nenechaly zahanbit. Závěrem vyslovila porota pochvalu všem zúčastněným a bude se těšit na setkání s recitátory zase za rok!