"škola nás baví"

« zpět

Spojení potřeb trhu práce s volbou povolání žáků naší školy
._volba_povolani__001.jpg._volba_povolani__002.jpg._volba_povolani__003.jpg._volba_povolani__004.jpg._volba_povolani__005.jpg._volba_povolani__007.jpg._volba_povolani__008.jpg._volba_povolani__009.jpg

Spojení potřeb trhu práce s volbou povolání žáků naší školy

11.02.2021

Spojení potřeb trhu práce s volbou povolání žáků naší školy

Na počátku února 2021 proběhl na naší škole projekt spojující výtvarnou výchovu a volbu povolání. Cílem projektu bylo propojit volbu povolání s výtvarnou výchovou u žáků 7. až 9. tříd. Zaměřili jsme se na rozvoj kompetencí k adekvátní volbě vzdělávací dráhy a volby povolání a seznámení žáků s online nástroji, které lze při volbě povolání využít.

Cílovou skupinou byli žáci II. stupně, kterým jsme chtěli poskytnout co největší množství informací o možnostech jejich uplatnění na trhu práce a zároveň se zaměřit i na jejich vysněná povolání. Hlavním cílem bylo zvýšení motivace žáků ke studiu a omezení předčasných odchodů žáků ze středních škol, dále pak podpora technických oborů.

V galerii si můžete prohlédnout krásné ukázky prací žáků naší školy.

Mgr. Barbora Sirůčková, kariérový poradce ZŠ Chomutov Písečná 5144