"škola nás baví"

« zpět

Výlet 5.B aneb Co jsme o Jirkově nevěděli
._B7-26b-aktivita1-foto1.jpg._B7-26b-aktivita1-foto3.jpg._B7-26b-aktivita1-foto4.jpg._B7-26b-aktivita1-foto5.jpg

Výlet 5.B aneb Co jsme o Jirkově nevěděli

07.10.2023

Na konci září se žáci 5.B vydali do přilehlého Jirkova. Jejich cesta vedla nejprve do městských sklepů. Pracovnice zdejšího infocentra jim při prohlídce sdělila nejen spoustu zajímavostí z jejich historie, ale nechala je okusit také absolutní tmu, když naráz zhasla všechna světla. Všichni přítomní jsme byli překvapeni, jak spletitý labyrint chodeb se pod centrem Jirkova nachází. Poté vystoupali žáci na městskou věž. Zjistili, že má 6 podlaží a je vysoká necelých 29 metrů. Bonusem byla výstava darovaných předmětů slavných osobností se jménem Jiřina nebo Jiří. Nejvíce děti zaujaly dřevěné lyže skokana na lyžích Jiřího Rašky. V závěru jsme v Infocentru obdrželi pěkná razítka s jirkovskými motivy do našich Výletníčků. Krátký výlet, kousek od naší školy, a dozvěděli jsme se tolik nového! Jirkovské pamětihodnosti rozhodně doporučujeme navštívit!