"škola nás baví"

« zpět

Výukový autobus u nás

06.12.2021

V pátek 3. 12. se děti od přípravek až do 3. tříd zúčastnily interaktivní besedy s tématikou dopravní výchovy.
Firma Autobusová Doprava Louny v dnešní složité době, kdy by se neměly míchat kolektivy dětí, přestavěla klasický autobus na útulnou hernu. V teple na koberci a na polštářích se děti naučily nebo si zopakovaly dopravní značky, vybavení cyklisty, důležitost bezpečnostních pásů v autě. Také se dověděly, proč u přechodu pro chodce u semaforu slyší jemné pomalé, nebo rychlé klapání. Děti pouze neseděly, byly stále zapojovány do ukázek nebo řešení problémů.
I v tomto malém prostoru zvládly chodit po přechodu, doplňovat dopravní značky a ovládaly semafor. Vše bylo současně promítáno na plátno v zadní straně autobusu. Žáci viděli, slyšeli a mohli zapojit i hmat.
Beseda byla moc pěkná a určitě přínosná.
--

Mgr. Eva Koprušťáková