"škola nás baví"

« zpět

Žákovský parlament, Písečná to opět zvládla!

Žákovský parlament, Písečná to opět zvládla!

27.03.2024

Žákovský parlament ZŠ Písečná letos opět přihlásil svůj projekt do soutěže “Co dělají školy pro demokracii” organizované Centrem pro demokratické učení, o.p.s. Tento projekt nese název "Nebojte se podchodu”. Co se za ním skrývá?

Projekt "Nebojte se podchodu" byl spojený s participativním rozpočtem města Chomutov. Žáci žákovského parlamentu ze ZŠ Písečná společně s MŠ Kamarád, třídou Včeličky a NZDM Zahrada Charity Most se pustili do výmalby podchodu na Písečné u zdravotního střediska. Tato iniciativa nejen zlepšila vzhled prostoru, ale také zvelebila prostředí a propojila místní komunitu.

Díky práci na projektu získali žáci cenné zkušenosti, které mohou aplikovat nejen ve škole ale i v životě. Jejich úsilí a aktivita byla oceněna, protože se probojovali mezi 10 nejlepších projektů žákovských parlamentů z celé České republiky. A co je ještě úžasné? Toto není jejich první úspěch! Již minulý rok město Chomutov reprezentovali s projektem “Den povolání aneb bez práce nejsou koláče”, kde žáci devátých tříd prezentovali určité povolání mladším žákům školy.

Velké finále čeká žákovský parlament v Poslanecké sněmovně ČR již 4. 4., kde budou reprezentovat nejen ZŠ Písečnou, ale také město Chomutov.
Jak můžete žákovský parlament podpořit? Dejte lajk pod videem na youtube, kde musíte být přihlášení. Nejvyšší počet lajků pomůže k vítězství.

Odkaz na youtube, kde lze kliknout na Like:
https://youtu.be/Wo4d2onX5a4?si=xab7z9Z6BpJL9W-d