Anglický jazyk

Anglický jazyk je důležitý cizí jazyk. Přispívá k chápání a objevování skutečností. Poskytuje jazykový základ pro komunikaci žáků v Evropě i ve světě.

Angličtina je jedním z jednacích jazyků mezinárodních organizací. Proniká však i do každodenního života dětí. S angličtinou se pravidelně setkáváme prostřednictvím nápisů na zboží v obchodech, v populární hudbě, ve filmu i při práci s počítačem.

Časová dotace

Vyučuje se jako samostatný předmět od 3. do 5. ročníku v rozsahu 3 hodiny týdně.

Obsahové a organizační vymezení

Ve vyučovací hodině: kromě výkladu, poslechu, četby, procvičování gramatiky, dialogů, reprodukce textu v písemné a ústní formě, je kladen důraz i na samostatnou práci žáků, práci se slovníkem a jiné vyhledávání informací. Součástí vyučování jsou hry, soutěže, recitace, zpěv.Výuka bude organizována v kmenových učebnách, nebo v odborné učebně výpočetní techniky.

Kompetence k učení:

• učitel vede žáky ke zdokonalování v anglickém jazyce

Kompetence komunikativní

• učitel vede žáky k prezentaci jejich myšlenek
    • učitel vytváří příležitosti k dorozumívání

Kompetence sociální a personální

• učitel organizuje práci ve skupinách
    • učitel vede žáky ke vzájemnému respektu

Průřezová témata:

• OSV (komunikace)
    • VME (Evropa a svět nás zajímá, Objevujeme Evropu a svět)
    • MV (Kulturní diference, multikulturalita)